ДОМАШНИ КОРИ КАКО ОД ПРОДАВНИЦА: Станете мајстор за пити и гибаница со овие одлични и лесни трикови за домашни кори!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пита со вистински домашни кори е секогаш повкусна од купената или со готови кори.

Пити со готови кори се подготвуваат лесно и брзо и не бараат многу труд. Во суштина се се прави за помалку од еден час. Но, доколку сакате вистинска домашна пита, тогаш направете ја со домашни кори. Потребни ви се вештини за да испадне кората како што тоа го правеа нашите баби, но ако ги следите нашите совети чекор по чекор, сигурно ќе успеете од прв обид.

- Advertisement -

Готовото тесто не мора да го користите веднаш, можете да го ставите во кеса, а потоа во фрижидер. Вака може да стои 2 дена, само пред употреба оставете го тестото на собна температура бидејќи ако го приготвите ладно ќе испука.

Состојки:

  • околу 1 кг брашно
  • 1 лажица сол
  • 150 мл масло
  • 550 мл топла вода

Подготовка:

Во брашното додадете сол, масло и топла вода. Се може да измешате со миксер, но подобро е тестото да го замесите со рака. Треба лесно да се одвојува од прстите за полесно да се развлече кората.

Садот малку подмачкајте го и оставете го тестото да отстои барем половина час покриено. Поделете на 4 еднакви делови и наредете во плех кој претходно сте го подмачкале со масло. Може да го поделите и на 2 дела, доколку имате искуство, но доколку сте почетник, полесно ќе растегнете помали топчиња. Секое топче подмачкајте го со масло, па покријте го со фолија и направете го филот. Може да направите фил со сирење, мелено месо, зелка, спанаќ, по ваша желба…

На масата ставете чиста покривка за маса, посипете ја со брашно, па ставете ја првата топка. Прво истегнете малку со прстите, а потоа со сукало направете потенок круг. Потоа посипете ги рацете со малку брашно, па ставете ги под тестото и развлечете го до работ на масата.

Можете да го подигнете тестото. На почетокот, постапката потсетува на правење голема кора за пица, но благодарение на маслото тестото е многу еластично и кога ќе се влече станува се потенко и потенко. Кога кората за пита ќе стане толку тенка што низ неа се гледа покривката за маса, тогаш е готово.

Посипете врз кората со саканиот фил и кората завиткајте ја со благо кревање и протресување на чаршавот. Истегната кора за пита се става во плехот и се продолжува со растегнување на следната кора. Се пече во загреана рерна на 250 степени додека не порумени.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!