Домашни конуси за сладолед: Најмалите ќе ги обожаваат!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Самата процедура на подготовка е исклучително лесна и нема да се покаете а имаат и многу убав вкус.

Состојки:

За конуси:

  • 2 големи белки од јајца
  • 90 гр шеќер
  • 3 лажици млеко
  • 1 лажица ванила
  • 120 гр бело брашно
  • 30 гр стопен несолен путер

За потопување:

  • 100 гр чоколадо, стопено
  • ситно сецкани ореви или украсни трошки
- Advertisement -

Подготовка:

Измешајте ги белките, шеќерот, млекото и ванилата со малку сол. Изматете додека не се соедини добро, а потоа додадете го брашното и изматете повторно додека не се изедначи, а потоа промешајте го стопениот путер. Загрејте ја тавата на средна температура подмачкана со масло, истурете лажица од смесата во тавата.

Разлејте го задниот дел од лажицата и пржете 3-4 минути додека рабовите не добијат карамела боја. Превртете и пржете уште една минута од другата страна. Извадете ги од тавата и обликувајте ги во форма на конус, оставете ги да се изладат и ставете ги на решетка.

Откако ќе се оладат конусите, натопете ги во растопено чоколадо а потоа во ореви или украсни трошки во боја по ваш избор. Потпрете ги конусите додека да се стврдне чоколадниот слој. Послужете ги со лажичка сладолед.

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!