Домашни колбаси: Еве како сами да подготвите домашен колбас!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Нема нешто повкусно од тоа сами да си направите, а посебно ако тоа е домашен колбас.

Испробајте го нашиот рецепт и загарантирано нема повеќе да купувате колбаси од продавница.

Состојки:

  • 10 кг мелено свинско месо
  • 200 гр сол (2%)
  • 30 гр бибер
  • 5 глави лук
  • Лажичка ким
  • Црева за полнење

Подготовка:

Едноставно здробете го лукот со мелница, па натопете го во топла вода, приближно 300-400 мл и оставете го да отстои додека го подготвувате месото и ги мерите зачините.

- Advertisement -

Месото треба да го посипете со сол и бибер, па додадете ким и малку процедена вода со лук. Месото се замесува добро, за сите зачини да бидат рамномерно распоредени. Проверете ги вкусовите неколку пати и додадете повеќе вода доколку е потребно, во зависност од тоа колку ви се допаѓа интензивниот вкус на лук.

Цревата треба да се измијат и да се потопат во солена топла вода. Од подготвеното месо формирајте грутки со кои ќе ја наполните мелницата за месо на која е продолжетокот за фил за колбаси. Внимателно наместете ги цревата на мелницата, а потоа сомелете го месото за да се наполнат цревата односно на направите колбас.

Домашните колбаси сушете ги околу 15 дена, кога веќе се доволно исушени за да бидат подготвени за пржење. За да не се исушат или расипат ставете ги во замрзнувач и по потреба вадете од нив.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!