Домашни карамели: Едноставните домашни карамели не враќаат во детството!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Денес речиси никој не ги подготвува, денес претпочитаме да посегнеме по поедноставно решение, купување слатки.

Состојки:

  • 250 гр шеќер
  • 250 мл слатка павлака
  • 50 гр путер
  • 1-2 прстофат сол
  • 50 гр мед
  • 1 бурбон шеќер

Подготовка:

Во тавче измешајте ги сите состојки, па варете на тивок оган додека смесата не добие убава боја на килибар, а густина на поцврст мед. Потребно е околу половина час. Карамелите се варат на тивок оган, во спротивно шеќерот би изгорел, потемнувал и би добил горчлив вкус. Исто така, треба да се внимава да не се преварат карамелите, бидејќи кога ќе се изладат ќе станат зашеќерени.

Кога ќе се добие саканата густина и боја, смесата можете да ја истурите во силиконски калапи, или пак да ја истурите во мал плех (20 × 20 cm) обложен со хартија за печење, кој дополнително ќе го подмачкате со масло. Оставете ги карамелите на ладно, но не во фрижидер, малку да се изладат.

- Advertisement -

На крај со добро подмачкан топол нож исечете ги карамелите и завиткајте ги во мрсна хартија како бонбончиња. Подготвените карамели чувајте ги во фрижидер за да не се стопат при стоење.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!