ДОМАШНА ТИНКТУРА ОД ГЛОГ: Вака се прави еден од најмоќните природни лекови!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Малкумина се запознаени со тоа колку глогот е всушност здрав, а потекнува од семејството на рози.

Кај нашиот народ е познат и како бел трн или гребен, некои го нарекуваат и мечкина круша. Глогот е главната состојка во многу природни лекови кои ги олеснуваат аритмиите и го зајакнуваат слабото срце. Меѓу нив е и оваа тинктура чиј рецепт ви го пренесуваме денес.

Еве ги здравствените придобивки од оваа тинктура:

- Advertisement -

Тинктурата од глог спречува, ублажува и лечи разни болести и состојби на организмот. Тој е многу силен кај овие заболувања:

  • тахикардија
  • аритмија и срцева слабост
  • бронхитис
  • висок и низок крвен притисок
  • гастритис

Состојки:

  • 200 гр цветови и листови
  • 3 дцл алкохол 40%

Подготовка:

Цветовите и листовите ситно исечкајте ги и ставете ги во стаклена тегла. Прелијте со три децилитри алкохол, измешајте, затворете и оставете да отстои на собна температура три недели.

После тоа, процедете ја содржината и истурете ја во темно стаклен сад и чувајте ја на темно и ладно место. Оваа количина треба да ви трае три месеци.

Како да ја користите оваа тинктура дома:

Промешајте 5-10 капки тинктура во 50 до 100 мл вода и пијте половина час пред оброците.

Тинктурата може да се подготви со бобинки од глог наместо со цвеќиња и лисја. Бобинките треба да се притиснат така што ќе бидат малку распукани. Во случај да правите со бобинки, теглата треба да стои четири до шест недели.

Исто така, теглата треба повремено да се протресува, но внимавајте бобинките да не дојдат во допир со воздухот над течноста и под капакот. Оваа тинктура не се препорачува за бремени жени и доилки поради содржината на алкохол.

Не заборавајте да се консултирате со вашиот лекар пред да консумирате било каков лек.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!