Домашен сомун: Повкусен не сте пробале!

Вреди да се проба:

Само следете го рецептот а потоа уживајте во трудот. Самите ќе се уверите дека се исплати.

Состојки:

  • 1 кг брашно
  • 25 гр квасец
  • 20 гр шеќер
  • 750 мл млака вода
  • 3 лажички сол

Подготовка:

Промешајте го квасецот и оставете го да нарасне. Се замесува тесто со брашно, квасец, сол, шеќер и вода. Тестото мора да биде меко, за разлика од тестото за леб. Направете тестото да биде мазно.

- Advertisement -

Формирајте топче и оставете го да отстои 1 час, а потоа обликувајте помали топчиња од 250гр. Се редат на лист да не се залепат и се оставаат 30 минути да нараснат.

Откако ќе нараснат само се притискаат со раце и се обликуваат лепчињата па се ставаат на плех за печење и се печат во рерна 10 минути на 350 степени C. Најубави се топли, можете да ги послужите со тазе сиренце и домашно клчено од компири и лути пиперки.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!