ДОМАШЕН СОК ШТО СИТЕ ГО САКААТ: Пијалок од јаболка, круши, дуња и моркови без конзерванси!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Станете експерт за домашни сокови.

Дали имате вишок свежо овошје и немате идеја што да правите со него? Еве еден лесен начин да ги искористите дуњите, јаболката и крушите и да добиете исклучително вкусен сок од каша. Ако сакате помалку сок, намалете ја количината на состојки или зголемете ја ако сакате повеќе. Од оваа количина отпаѓаат околу 8 литри сок.

Состојки:

  • 0,5 кг круши
  • 0,5 кг јаболка
  • 0,5 кг моркови
  • 0,5 кг дуња
  • 750 гр шеќер

Подготовка:

- Advertisement -

Овошјето и морковот измијте ги, излупете ги и исечете ги на помали парчиња. Сè се готви посебно, па се обработува и се меша во блендер или миксер со стапче, за да се добие каша. Соберете ја водата во која сте готвиле. Додадете уште толку вода што ќе имате вкупно 10л. Добиената каша соединете ја со вода. Додадете шеќер во него. Вратете на шпорет да се вари.

Кога ќе зоврие, истурете во топли стаклени шишиња. Добро затворете и покријте, па оставете да се излади целосно. Сокот се пие не разреден. Ако ви е многу слатко, можете малку да го разредите со вода кога ќе го истурите во чаши.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!