Домашен сладок ЛОКУМ: Нема поубава слатка!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Нема поубава слатка од овој богат локум.

Состојки:

  • 3 шолји шеќер
  • 2 1/2 шолји вода
  • 8 лажици густин
  • 1 шолја вода
  • 2-3 лажици оризова вода (или портокал или овошен сируп по желба)
  • сок од 1/2 лимон
  • боја за храна по желба
  • сецкани ореви, бадеми, ф’стаци, …
  • кокос

Подготовка:

Варете 3 шолји шеќер и 2 1/2 шолји вода во сад. Измешајте 8 лажици густина во малку вода и лесно додадете во варениот сируп. Промешајте за да избегнете грутки.

- Advertisement -

Намалете ја топлината на минимум и варете 1,5 – 2 часа додека смесата не стане толку густа што тешко испаѓа од лажицата. Кога смесата е доволно густа, додадете сок од 1/2 лимон и неколку лажици овошен сируп / оризова вода / арома. Промешајте и додадете сецкани ореви, бадеми, …

Ставете газа во калап со димензии 20 x 20 цм и исипете ја смесата. Протресете ја врелата смеса и оставете да се излади 3-4 часа. Потоа префрлете се на работна површина попрскана со прав шеќер и густин. Исечете на коцки, извалајте ги во кокос или шеќер во прав измешан со густинот по желба.

Ако нема да ги јадете веднаш, оставете ги надвор од фрижидерот да се исушат 2-3 дена. Колку подолго се сушат, толку подобро.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!