Домашен сируп од ананас

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Одличен домашен пијалок од ананас кој се разредува и истовремено е освежувачки. Интересно е што толку многу сок се добива од само еден ананас.

Секако можете да додадете разни други овошја, така што многу лесно станува мултивитамински сируп.

Состојки:

  • 1 ананас
  • Некое друго овошје
  • 10 литри вода
  • 2 ванилин шеќер
  • 20 гр лимонска киселина
  • 2 кг шеќер
  • шишиња за собирање на сокот

Подготовка:

1.Излупете ананас и исечете го на парчиња, а потоа ставете го во поголем лонец.

- Advertisement -

Може да додадете три јаболка. Можете исто така да додадете круши, праски, кајсии, лимони, портокали, итн … дури и моркови и всушност ќе добиете уникатен сок за разредување, бидејќи само вие знаете што ставате внатре. Важно е количината заедно со ананас да не надминува 3 кг.

Не мора да ги лупите јаболката, ниту да ги чистите. Само исечете ги на четвртини и додадете ги во тенџерето.

Додадете 10 литри вода над овошјето и веднаш штом ќе зоврие, варете го само неколку минути. Изгаснете или тргнете го од оган, покријте го и оставете го така покриен преку ноќ. Најмалку 12 часа целосно да се излади.

2.Вториот ден подгответе измиени и чисти шишиња и затоплете ги во рерна 20 минути на 100 Ц. Извадете го овошјето од тенџерето, па изгмечете го и ставете го повторно во тенџерето. Она што не поминува низ цедилка, не чувајте го.

Сега додадете ванилин шеќер, лимонска киселина и шеќер. Гответе се заедно 15-20 минути, а потоа намалете го огнот.

3.Внимателно извадете ги шишињата од рерната, ставете инка во шишето и сито одозгора за да спречите мали парчиња овошје да не го заматуваат сокот.

4.Чувајте на темно место, остава, подрум и слично околу 48 часа. На овој начин, ќе се создаде вакуум и ќе се направи пастеризација без конзерванси.

Имено, лимонската киселина е природен конзерванс и во комбинација со ова стерилно затворање на шишето, ќе добиете сируп кој може да стои една година.

5.Откако ќе го отворите сокот, чувајте го во фрижидер и консумирајте. Домашниот сируп од ананас или разреден сок е подготвен за сервирање во сооднос 1/7.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!