Домашен милиброт со ракија – Совршен Велигденски колач!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Изгледа дека ракијата може да се користи и при подготовка на велигденските колачи. Ракијате користи за премесување на тестото, но не при замесување!

Потребни состојки:

  • 1 кг брашно
  • 200 гр. свежо млеко
  • 350 гр. шеќер
  • 0,300 мл. масло + путер
  • 1 кесичка сув квасец
  • 3 кесички ванилин шеќер
  • 5 јајца
  • 1 лажиче ракија
  • кора од еден лимон

Начин на подготовка:

Јајцата, шеќерот, ванилиниот шеќер, маслото и млекото се матат со миксер. Во сад за печење просејте го брашното и додадете ја смесата и останатиот квасец (квасецот се меша со една лажичка шеќер, брашно и околу 100 гр топла вода).

- Advertisement -

Замесете тесто и месете го околу десет минути. Се остава да стаса на топло место околу еден час додека волуменот не се удвои. После тоа премесете со додавање ракија и лимон, поделете го на три еднакви дела кои ги претворите во метарски јазол кој потоа ќе го  исплетете во плетенка.

Се редат во кружен сад за печење, се премачкува со жолчка измешана со две лажици масло и убаво се посипува со шеќер. Оставете повторно да нарасне за да се зголеми тројно. Ставете да се пече во рерна на пониска температура на 140 степени околу 20 минути.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!