Домашен мазник со спанаќ и урда: Традиционален стар рецепт за прекрасен фамилијарен ручек!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Домашиот мазник традиционално се прави со тегнење на користе кои треба да се минимално тенки и развлечени. Мазникот се пече во тепсија каде полните кори се поставуваат во форма на полжав.

Состојки:

За тесто:

  • 1/2 кг брашно
  • вода по потреба
  • 1 квасец
  • 2 лажички шеќер
  • 1 лажичка сол

За фил:

  • кромид,
  • спанаќ,
  • зачин,
  • урда

Начин на подготовка:

- Advertisement -

Квасецот се подготвува со малку шеќер и лажица млака вода и се остава на топло со цел да стаса.

Откако ќе стаса во голем сад се истура на средина од брашното, се додава сол и се меси со вода. Се остава вака на топло садот да отстои тестото додека не надојде, околу 30-45 минути.

Откако ќе стаса тестото, се дели на топчиња во иста големина од кои секое ќе биде кора. Корите се сукаат и се тегнат до состојба во која ќе бидат тенки како хартија. На средина од секоја од корите се додава фил.

Филот се подготвува така што на малку пропржен кромид се додава претходно обарен спанаќ исцеден од течностите и се пропржува 1-3 минути. Потоа се зачинува со сол и црн бибер. Откако ќе се тргне од оган во тавчето се додава урда и убаво се меша содржината.

Секоја тегната кора се полни со филот и со помош на платно се витка во мала ролничка. Секоја ролничка се реди во круг во кружна тепсија и се формира мазникот.

Мазникот се пече на температура од 200 степени, додека не се зарумени.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!