ДОМАШЕН ЛЕДЕН ЧАЈ: Без адитиви и шеќер, ќе биде совршено освежување за топлите летни денови!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Домашниот леден чај ќе биде вистинско освежување за топлите летни денови.

Кога би знаеле колку е едноставно и лесно да се направи леден чај, веруваме дека би уживале во текот на целата година. Класичната основа за ладен чај се обичните кесички чај бидејќи овозможуваат лесно избирање на вкусови, а најчесто се користи овошен, камилица, нане или зелен чај. Изладените домашни чаеви се вистинско освежување за топлите денови.

Состојки:

  • 6 кесички чај по вкус
  • 1,5 l вода
  • 2 лажици мед
  • 3 помали лимони
  • 1 портокал
  • 1 лажица свежо нане
  • мраз

Подготовка:

Ќесичките со чај прелијте ги со врела вода, а потоа додадете мед и мешајте додека медот не се растопи. Оставете го да отстои 10 минути, а потоа извадете ги кесичките и ставете во фрижидер да се излади.

- Advertisement -

Кога доволно ќе се олади, сипете го во голем бокал, по можност од стакло, а потоа додадете го сокот од два лимона, еден лимон исечен на кришки, нане и еден исечкан портокал. По желба додадете неколку кришки цитрон и сè убаво измешајте. За поголемо уживање, истурете го чајот во високи чаши со парчиња овошје и коцки мраз.

Пријатно!

Извор: Прашање на вкус

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!