ДОМАШЕН ЛЕБ ПОЛНЕТ СО СИРЕЊЕ: Меко тесто и крцкава кора – ќе заборавите на пекара кога ќе го пробате!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Уживајте во домашен миризлив леб.

Ова е рецептот за највкусниот леб што некогаш ќе го направите. Полнет е со сирење и е толку мек што можете само него да го јадете. Подготовката не е комплицирана, само следете ги чекорите и ќе го добиете најдобриот домашен леб.

Состојки:

  • 250 мл млеко
  • 1 коцка квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 800 гр брашно
  • 100 гр путер
  • 100 мл јогурт
  • 3 јајца
  • 300 гр сирење
  • 1 лажичка сол

Подготовка:

Во сад измешајте 200 грама брашно со квасецот, малку загреано млеко и шеќерот. Убаво промешајте и покријте 20 минути за малку да нарасне квасецот. Потоа додадете 60 грама растопен путер, јогурт, 2 јајца и сол. Додадете го преостанатото брашно. Замесете меко тесто. Покријте и оставете да отстои уште 20 минути.

- Advertisement -

Поделете го тестото на 4 дела. Секое парче виткајте го во тркалезна форма. Првиот дел премачкајте го со растопен путер и посипете со рендано сирење. Ставете уште една и повторно премачкајте со путер и посипете со рендано сирење.

Го поставуваме третиот дел и продолжуваме како досега. На крајот го ставаме четвртиот дел. Откако ќе ги наредите сите парчиња едно врз друго, исечете ги на ленти широки по 2 прста.

Завиткајте ги и наредете ги во тавче намачкано со растопен путер. Покријте ја тавата и оставете го лебот да нарасне 20 минути. Се пече во загреана рерна на 180 ° C 45 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!