Динстано СВИНСКО МЕСО СО ЈАБОЛКА – Совршен спој на вкусови!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Необична комбинација која откако еднаш ќе ја пробате ќе се уверите дека навистина е совршено јадење. Одлична комбинација на вкусови, но и на мириси кои мамат и отвораат апетит.

Испробајте и пишете ни како ви се допадна овој наш предлог.

Состојки:

  • 800 гр. свинско каре
  • 100 гр. сланина
  • 3 јаболки
  • 1 главица кромид
  • 500-700 мл. супа од коцки за супа
  • малку мајчина душичка
  • малку рендан ѓумбир
  • масло за готвење
  • малку сол,
  • црн бибер

Подготовка:

- Advertisement -

Кромидот излупете го и исечете го на парчиња. Во подлабока тава, на малку загреано масло, на умерен оган , запржете го кромидот и ѓумбирот.

Сланината исечкајте ја не многу ситни парчиња и неа додадете ја во тавата. Свинското каре исечкајте го на парчиња со големина од 2-3 сантиметри.

Во тавата додадете го месото, зголемете ја температурата и пржете го се додека не зарумени.

Јаболката излупете ги, исечкајте ги и додадете ги во тавата со месо. Зачинете со мајчина душичка, сол и црн пипер и налејте од супата од коцка.

Тавата покријте ја со поклопец и динстајте на умерен оган околу еден час.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!