ДИЕТАЛНО КАФЕ што топи килограми: Хит рецепт на интернет!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Кафе со специјално масло – освежува, ве буди и ве ослободува од масни наслаги! Еве го рецептот!

Кафето претежно значи живот во текот на работната недела, а за време на викендите имаме време да експериментираме со нови рецепти и да го донесеме омилениот утрински пијалок до совршенство. Освен што не крева, кафето нема доволно хранливи својства за да се смета за квалитетен пијалок. Затоа е погодно малку да се збогати со супер состојки.

- Advertisement -

Кокосовото масло, покрај многу убави својства, има корисен ефект врз организмот одвнатре – го забрзува метаболизмот, го зајакнува имунитетот, го намалува крвниот притисок, а заситените масти обезбедуваат енергија и не се држат до колковите.

Состојки:

  • 1 шолја црно кафе
  • 1 лажичка сурово какао во прав
  • 1 лажичка кокосово масло
  • малку екстракт од ванила

Подготовка:

Направете јако кафе, онолку силно колку што сакате, а потоа измешајте го во мешалка со какао во прав, кокосово масло и екстракт од ванила, а потоа истурете ги сите состојки во чаша.

Ако сакате дополнителна димензија – замрзнете го кокосовото млеко претходната вечер во калап за мраз и ставете го во кафето.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!