Диетална супа за извонредни резултати: За една недела ќе изгубите дури 5 килограми!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Доколку ја јадете оваа диетална супа, ќе бидете воодушевени со резултатите веќе по неколку денови.

Ви го претставуваме рецептот за диетална супа која сигурно ќе ви стане омилено јадење.

Состојки:

  • 6 главици кромид средна големина
  • неколку домати
  • 1 мала зелка
  • 2 зелени пиперки
  • целер
  • 1 коцка за супа

Подготовка:

- Advertisement -

Исечкајте го зеленчукот на средни парчиња, додадете вода, сол и бибер по вкус.

Варете го зеленчукот на висока температура околу 10 минути. Потоа намалете ја температурата додека зеленчукот не стане мек.

Сервирајте додека е топла. На здравје!

ВАЖНО: Во текот на диетата не смеете да консумирате брза храна, шеќер, алкохол, леб, газирани пијалаци, било каква масна и пушена храна.

Во прилог имате мени за цела седмица.

Мени за 7 дена:

Ден 1: Чинија супа и било какво овошје, освен банана. Можете да пиете чај, кафе или вода.

Ден 2: Супа и зеленчук (свежо или конзервирано). Не смеете да јадете пченка, грашок и грав.

Ден 3: Супа, овошје и зеленчук, но без компир.

Ден 4: Супа, овошје и зеленчук, вклучувајќи и банана и млеко.

Ден 5: Супа, варено месо и домат.

Ден 6: Супа, варено месо и зеленчук.

Ден 7: Чинија супа, варен ориз со зеленчук, овошен сок.

Во текот на диетата пијте што повеќе вода и комбинирајте ја исхраната со физичките активности.
- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!