Густа и кремаста: Рецепт за фина супа од сирење што се јаде со тост леб!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Иако не е познато кој ја направил првата супа од сирење и брокула, кулинарските експерти се согласуваат дека има француски корени.

Супа од брокула или чорба направена од сирење и брокула е полнето, густо и многу кремасто јадење што често се наоѓа на чинии во американските домаќинства. Иако не е познато кој ја направил првата супа од сирење и брокула, техниката на подготовка потсетува на француската кујна.

Денес се јаде низ целиот свет, а поради калоричните состојки обично се служи како посебно јадење – за ручек или вечера. Многу е лесно да се подготви дома – од само неколку состојки.

Состојки:

  • 350 мл полномасно млеко
  • 200 мл пилешки фонд/ бистра супа
  • 120 грама рендано сирење чедар
  • 100 грама брокула
  • 60 грама путер
  • 30 грама брашно
  • 1 кромид
  • сол и бибер по желба

Подготовка:

- Advertisement -

Излупете го кромидот, исечете го на коцки и пропржете го на путер додека не омекне. Додадете брашно и добро измешајте. Додадете сол и бибер.

Постепено додавајте млеко и пилешка супа, постојано мешајќи додека не добиете мазна смеса без грутки. Ставете ја брокулата што претходно ја омекнавте на пареа или во микробранова печка во супата.

Гответе неколку минути додека брокулата не се загрее во супата. Тргнете ја супата од оган и додадете го ренданото сирење. Мешајте додека не се стопи сирењето.

Послужете со парче тост леб.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!