Грашок чорба на начинот на мама: Вкусна чорба која мора да ја пробате!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Бидете храбри и испробајте го овој рецепт! Гарантираме дека ќе ви се допадне!

Состојки:

  • 500 гр грашок
  • 300 гр месо на коцки (свинско, пилешко, телешко)
  • 2 рендани моркови
  • 1 кромид
  • 100 гр кечап
  • масло
  • 1 лажица брашно
  • 1 лажичка црвен пипер
  • 1 полна лажичка вегета
  • мелен пипер

Подготовка:

Ситно исецкајте го кромидот и пржете го на масло. Кога кромидот ќе стане стаклест, додадете го месото и по неколку минути пржење, намалете го огнот и додадете чаша вода и вриејте го месото додека не омекне малку. Должината на готвењето зависи од видот на месото.

Кога месото ќе омекне малку, додадете ги ренданите моркови и грашок и додадете доволно вода за да го покриете целиот грашок и да го покриете тенџерето. Зголемете ја топлината додека не почне да врие, а потоа намалете ја повторно. Гответе додека не се свари грашокот, обично по околу половина час. Држете ја количината на вода над грашокот, така што чорбата ќе остане густа. Ако сте додале премногу вода кон крајот, отворете ја шерпата така што водата ќе испари.

- Advertisement -

Кога грашокот ќе се свари и месото ќе омекне, време е да се запржи. Во мала тава за пржење испржете рамна лажица брашно на малку масло, а потоа додадете полна лажичка црвен пипер и добро промешајте. Со црпалка земете од чорбата и додадете во запршката мешајќи енергично да не ви загори а потоа, ставете ја оваа мешавина во зовриениот грашок, мешајќи цело време.

Додадете полна лажичка вегета и мелен пипер по вкус и оставете уште една минута да се готви. Исклучете го огнот и ставете 100 гр кечап во грашокот, измешајте добро и оставете го на топло.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!