ГОВЕДСКИ МЕДАЛЈОНИ ВО СОС ОД ПЕЧУРКИ: Со еден трик месото ќе биде меко и сочно – ручек за десетка!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Медалјони од говедско месо во сос од печурки ќе ги воодушеват сите вистински гурмани.

Медалјоните од говедско месо во сос од печурки лесно се прават и се вистинско гастрономско уживање. Белото вино ќе му даде посебен вкус на јадењето, а најдобро оди со пире од компири или ориз. За да биде месото сочно и меко, не додавајте зачини на почетокот, туку на крајот од подготовката, бидејќи солта може да ја извлече влагата, па медалјоните можат да бидат суви и цврсти.

Состојки:

  • 600 гр медалјони од телешки бут
  • 150 гр печурки
  • 2 чешниња лук
  • 130 мл бело вино
  • 20 гр путер
  • 100 мл неутрален крем
  • 1 лажица масло
  • сол, бибер

Подготовка:

Во тавата ставете малку масло и пржете ги медалјоните по пет минути од секоја страна. Извадете ги во чинија и покријте ги да не се изладат. Во истото тавче додајте путер, па во него пржете ги сечканите печурки.

- Advertisement -

Додадете ситно сечкан лук, прелијте со вино и сè заедно динстајте додека не испари течноста. После тоа, истурете го неутралниот крем, вратете ги медалјоните во тавата, додадете зачини по вкус, па сè заедно динстајте уште 15 минути. Повремено мешајте и по потреба додајте малку вода. Послужете додека е уште топло со прилог по ваш избор.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!