Гнезда од кокос: Само 4 состојки и 20 минути ве делат од ова совршено задоволство!

Вреди да се проба:

Прекрасен вкус на кокос и бело чоколадо, а изгледот е само за паметење!

Состојки:

  • 100 мл слатка павлака
  • 200 гр бело чоколадо
  • 25 гр маргарин
  • 100 гр кокос

Подготовка:

Загрејте ја слатката павлака до вриење, а потоа додадете бело чоколадо и маргарин. Мешајте додека не се стопи. Добро изладете, па изматете со миксер.

- Advertisement -

Одделете малку мешавина за полнење на гнездото. Додадете кокос и комбинирајте (не со миксер, рачно комбинирајте ја масата). Направете топчиња, притиснете малку на средина и направете гнезда. Наполнете ги со преостанатиот фил како на сликата.

Уживајте!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!