СОМУН лепче без квасец, готово за 15 минути: Едноставно и брзо за подготвување…

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Подгответе вкусен сомун без квасец за само 15 минуто. Се прирпема брзо и едноставно, а најдоброто од се е што не мора да се остава тестото да нарасне. Уште подобро е што рецептот подолу е само од две состојки, грчки јогурт и готово брашно за нараснување.

За подготовка на овој сомун не ви треба квасец, а ќе го подготвите за само 15 миниути. Потребно ви е грчки јогурт и брашно мешавина со прашок за пециво (т.н. “self rising” flour). Доколку неможете да го купите готово брашното, тогаш подгответе го во домашни услови. На секоја шолја брашно ќе додавате по 1,5 лажичка прашок за пециво и 1/4 лажичка сол. Притоа можете да користите пченично бело брашно или пак р’жано. Вкусот на сомунот останува подеднакво добар.

Состојки:

  • 400 гр. грчки јогурт
  • 400 гр. готово брашно за нараснување

Подготовка:

Измешајте грчки јогурт и брашно, во однос 1:1. Најлесно е ако како мера ја користите празната чашка од грчки јогурт, односно откако ќе го истурите јогуртот во садот за мешање, додадете брашно со истата чашка, иста количина. Замесете го тестото и сукајте го на површина посипана со брашно. Месете го тестото се до посакуваната густина и големина.

- Advertisement -

Сомунот ставете го во тава за печење, на оган со средна температура. Во тавата претходно ставете малку масло и така печете се додека не добие убава златно-кафеава боја. Превртувајте го и печете го од двете страни околу 3 минути. Доколку сакате убава крцкава коричка може да ставите малку повеќе масло во тавата за печење.

Печениот сомун може да биде како замена за леб, се јаде со сирење или некој намаз, со хумус или пак да го користите за правење на гиро.

Ако сакате повеќе слатка верзија можете да додадете шеќер и цимет и да го потпечете додека шеќерот не се растопи.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ИДЕАЛНА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Француска пита со сланина!

Повкусно не сте пробале. Состојки: 300 гр праз 600 гр излупени компири 100 гр чадена сланина 250 грама брашно 150 мл вода 100 мл бело...

Кремасти тестенини во сос од спанаќ: Никој нема да им одолее!

Доколку немате многу време за подготовка на ручек, подгответе го ова исклучително вкусно и брзо јадење. Нема да вкусите ништо похранливо од тестенини со...

Едноставна супа од брокула: Минимално калории, максимално здравје!

За студените зимски денови најдобро е секој ден да подготвувате топла супа. Денеска предлагаме да биде супа од брокула Брокулата е една од најздравите намирници,...

МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: ПОСЕН, СОЧЕН десерт кој се топи во уста!

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за македонска посна торта Состојки: 3 чаши брашно 2 чаши гриз ...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: МОНАШКО ВАРИВО од рерна – посно или мрсно, одлучете сами!

Монашка чорба од манастирот Рукумија има своја посна и мрсна варијанта, а на вас е да одлучите како ќе ја приготвите. Состојки: Мешавина за ќофтиња: 500-700...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!