Крем супа од праз и компир

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Дали сте знаеле дека празот го намалува нивото на холестеролот, го јакне имунолошкиот систем и пред се ги топи килограмите.

Токму затоа веруваме дека овој рецепт ќе ви се допадне, бидејќи не само што е благотворен, тој е и многу вкусен.

Состојки:

  • 600 г компири
  • 2 страка праз
  • 30-40 г путер
  • 1 л супа од коцка (од зеленчук)
  • 100 мл млеко
  • 100 мл павлака за готвење
  • малку магдонос, сол, црн пипер
  • 1 леб багет

Начин на подготовка:

Празот добро измијте го, исчистете го, исечкајте го на крукчиња и повторни измијте го. Компирите измијте ги, излупете ги и исечкајте ги на мали коцки.

- Advertisement -

Во подлабок сад растопете околу 30 г путер, ставете ги празот и компирот и гответе ги неколку минути. Додадете ја супата од коцка и оставете ја супата на оган околу 20 до 25 минути.

Тргнете го од оган, додадете млеко и павлака и со помош на рачен блендер испасирајте ја супата. Зачинете по желба и вратете ја на оган уште 10 минути или се додека не ја добие потребната густина.

Во меѓувреме, багет лепчето исечете го на кришки и запечете го неколку минути на грил тава. Супата сервирајте ја, а одозгора ставете неколку парчиња леб и наросете малку магдонос.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!