Вкусен старински рецепт – Каша со пилешко месо и лукче!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова е стар рецепт што го правеле нашите  прабаби, баби и мајки, со сигурно ќе се присетите на тој добар и незаменлив вкус на штотуку зготвената топла каша.

Превкусната пилешка каша може да се прави погуста или поретка, зависно кој како сака. Во секој случај одичен избор за студените зимски денови.

Потребни состојки:

  • 2 до 3 пилешки гради (или 5 пилешки копани)
  • 150 грама брашно
  • 3-4 чешниња лук
  • сол по потреба

Начин на подготовка:

Пилешките гради или копани најпрво треба да се сварат убаво. Водата во која се варат не фрлајте ја.

- Advertisement -

Кога ќе биде готово месото, може да го ставите на цели парчиња или да го соситните како пандано месо. Се става во тава на оган и се пропржува со малку брашно, без масло.

Се готви на тивок оган, се додека не добие светло кафеава боја. Потоа се трга од оган и се остава да се олади.

Кога ќе се олади, брашното се меша со малку ладна вода и повторно се става на оган. Се готви на тивко и постепено се додава од пилешката водата, во која претходно е варено пилешкото месо.

Се меша се додека убаво не се соедини за да се добие убава мазна каша. На крај се додава рендано лукче, сол и се меша, а потоа се додаван и месото.

Кашата сервирајте ја со вкусно лепче и поросете ја со свеж магдонос.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!