Ви откриваме како да ги направите најмеките кифлички на брз начин!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Ова е најубавиот рецепт за превкусни кифлички со маргарин, кои се топат во уста. Брзо се приготвуваат, внатре се меки како памук а сепак имаат убава крцкава кора. Едноставно нема да може да им одолеете. 

Овие кифлички може да ги направите и за време на пости доколку користите посен маргарин и да не ги премачкувате со жолчка.

СОСТОЈКИ:

  • 1 кг. брашно тип 400
  • 500 мл. вода
  • 40 гр. свеж квасец
  • 20 гр сол
  • 20 гр шеќер
  • 2 лажици масло
  • 250 гр. маргарин
  • 1 жолчка

ПОДГОТОВКА:

- Advertisement -

Во топла вода се става квасецот со шеќер и се чека да се активира.

Се додава половина од брашното и половина маргарин и се мешаат. Многу е важно маргаринот да биде на собна температура, за полесно да се соедини.

Се додава постепено и целото брашно, сол и се замесува тесто.

Се прелева со масло и се остава 5 минути да впие, па се дели на три дела. Секој се расукува во круг, а од останатиот маргарин се става по една лажица.

На првата кора се става пола од маргаринот кој остана, па се става друго тесто, повторно маргарин и на крај го ставате третото тесто.

Се прави голем круг, се сече на 4 па на 8 дела, па се прават кифлички. Се замотуваат и се премачкуваат со жолчка.

Треба да отстојат да нараснат додека се загрее рерната на 200 степени Целзиусови.

Се печат во плех со хартија, околу 20 минути.

Погледнете го видеото во прилог.

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!