Доручек или вечера која ќе го собере семејството: Вкусна пита со два вида сирење!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Може да послужите со кефир или кисело млеко.

Состојки:

  • 1 лажичка шеќер
  • 5 гр сув квасец
  • 200 мл топло млеко
  • 1 јајце
  • 30 мл масло
  • 1 лажичка сол
  • 300 гр брашно
  • 150 гр сирење чедар
  • 150 гр сирење фета
  • 1 жолчка од јајце

Подготовка:

Измешајте шеќер и квасец, а потоа додадете млеко, јајце и масло. Промешајте Во друг сад измешајте ги брашното и солта. Комбинирајте ги двете смеси и измесете го тестото со шпатула. Покријте и оставете да стои 30 минути на топло место.

Измешајте рендан чедар и распарчена фета, па комбинирајте. Одделете 50-тина гр. Од страна и направете топка од остатокот. Ставете го тестото на добро набрашнета површина, посипете со малку повеќе брашно и измешајте.

- Advertisement -

Тестото развлечете го со рацете и ставете топче сирење во средина. Покријте го сирењето со тестото од сите страни, посипете малку повеќе брашно и повторно истегнете ги рацете со дијаметар приближно 22-25 см.

Тавата добро намастете ја од сите страни и ставете го тестото. Премачкајте со изматена жолчка. Посипете го со сирењето што го оставивте настрана (50 гр.). Печете во загреана рерна на 180 ° C околу 30 минути.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!