Вечера која ТОПИ САЛО, ги чисти ЦРЕВАТА и го забрзува МЕТАБОЛИЗМОТ: Запишете го овој рецепт!

Вреди да се проба:

Имаме совршен предлог за вечера.

Доколку не знаете со кој здрав оброк да го завршите денот, имаме совршен предлог. Сите нутриционисти се согласуваат дека последниот оброк во денот треба да биде лесен и полн со хранливи материи, а ние најдовме токму таков рецепт.

- Advertisement -

Главната состојка е чиа семето, и тие се добри за нашето тело од неколку причини. Богати се со омега-3 и омега-6 масни киселини, влакна, антиоксиданси, протеини, но и манган, магнезиум, фосфор и калциум. Сосема доволно причини за да станете дел од вашата исхрана.

Состојки:

  • 4 лажици чиа семе
  • 2 банани
  • 250 мл вода
  • 250 мл млеко
  • лажица мед
  • малку цимет

Поддготовка:

Изгмечете ги бананите со вилушка, па измешајте со сите состојки. Оставете во фрижидер да отстои. Чиа семињата ќе нараснат и ќе го „згуснат“ овој пудинг.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!