Велигденска плетеница: Вистинско уметничко дело!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Извонредна, вкусна велигденска плетеница. 

Состојки:

  • 500 гр мазно брашно
  • 150 гр кисела павлака
  • околу 1 дл млеко
  • 1 јајце
  • 20 гр квасец
  • 1 лажица шеќер
  • ½ лажица сол
  • 125 гр путер – поделете се на 3 дела
  • 1 јајце за премачкување
  • 4-5 варени фарбани јајца за украсување

Подготовка:

Промешајте го квасецот, шеќерот и топлото млеко и оставете го на топло место 10-15 минути. Измешајте го нараснатиот квасец со наведените состојки на собна температура и измесете го тестото, со машина или со рака. Покријте го со кујнска крпа и оставете го да стои топло 45-60 минути, за да се зголеми двојно волуменот.

Тестото расукајте го тенко, премачкајте го со третина од путерот, завиткајте го, покријте го и оставете го да стои 15 минути. Повторете го процесот уште еднаш. По трет пат, тестото расукајте го тенко, премачкајте го со путер и исечете го точно на средина, за да добиете два дела. Потоа направете ги во ролна и на крај замотајте ги двете ролни една околу друга спирално.

- Advertisement -

Формирајте спирала во венец и ставете ја во тркалезен сад за печење со дијаметар од 28 см, претходно премачкан со путер.

Оставете ја плетенката покриена 20-30 минути, наредете ги обоените јајца и премачкајте со изматено јајце. Печете во загреана рерна 10 минути на 200 ˚C, намалете ја температурата на 180˚С и печете околу 20 минути, во зависност од рерната.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!