ВАРИВО ОД БОРАНИЈА БЕЗ ЗАПРШКА: Сочно и здраво јадење!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Хранливо и здраво јадење.

Состојки:

  • 1 кг боранија
  • 1 голем кромид
  • 50 – 100 мл масло
  • 600-700 гр бело месо (или месо по избор)
  • зачини – сув зачин, сол, бибер, лук во прав
  • листови магдонос
  • 2 јајца
  • 2 – 3 лажици кисела павлака

Подготовка:

Истурете масло во шерпата во која ќе готвите и додадете чаша вода. Ставете на оган, и додека врие, исечете го кромидот. Пропржете го кромидот додека не испари вишокот вода, па изгмечете го со мешалка. Додека кромидот врие, исечете го месото.

- Advertisement -

Кога ќе го изгмечите кромидот, додадете го месото, истурете вода да се прелива и оставете 5 минути од моментот на вриење да се готви. Потоа додадете боранија и ставете вода да го прелива јадењето. Гответе помеѓу 30 и 40 минути, боранијата се готви доста брзо.

Потоа додадете зачини по вкус, додадете лажичка и половина сув зачин, два прстофата сол, половина лажичка бибер, половина чаша лук во гранули, магдонос.

Изматете и јајце со кисела павлака, додадете малку вода. Ставете во во шерпата со боранија, промешајте, пробајте, и доколку е потребно додадете сол.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!