Вака се прави тинктура од пченкарна свила: Народен лек кој успешно лекува над 10 болести!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Пченкарната свила е позната уште од античко време како одличен лек за многу болести.

Пченкарната свила е свиленкаста долга нишка која се наоѓа на врвот на пченкарно кочанче. Обично завршува во ѓубре кога готвиме пченка, но многумина не се свесни колку всушност може да помогне при многу здравствени проблеми.

Имено, свежата пченкарна свила е полна со растителни влакна, протеини, фосфорна киселина, калиум и манган. Содржи и есенцијално масло, хлорофил, смола, гума за џвакање и алкалоид кој има способност да ги стеснува крвните садови.

- Advertisement -

Чајот и тинктурата од свила од пченка се користат како лек против инфекции на мочниот меур, воспаление на уринарниот тракт, воспаленија на простата, за исфрлање на непријатни камења во бубрезите, против често мокрење, исто така благотворно делуваат на проблеми со срцето, го намалуваат високиот крвен притисок, ги ублажуваат ревматските болки, ублажуваат замор и го намалува нивото на лошиот холестерол.

Се бере на тој начин што едноставно се вади од свежо набраното кора од пченка, а потоа се става на чинија или послужавник, додека не се исуши. После тоа можете да направите чај или тинктура.

Алкохолна тинктура од пченкарна свила

Наполнете тегла или друг стаклен сад со свежа сечкана пченкарна свила до една четвртина. Наполнете го остатокот од садот со некој вид напиток со висока содржина на алкохол, тоа може да биде и вотка, ракија и сл.

Покријте и оставете да отстои на темно и ладно место четири до шест недели, повремено протресувајќи ја теглата. Процедете и тинктурата од пченкарна свила е подготвена за употреба.

Дозата е ¼ до ½ лажичка неколку пати на ден. За деца, користете помала количина.

Пченкарната свила може да се помеша со малку домашен мед за полесно да се пие. Рок на траење на вака подготвената тинктура од пченкарна свила е повеќе од една година.

Подготовка на чај од пченкарна свила

Една лажица пченкарна свила прелијте со 200 мл вода и почекајте да зоврие. Откако ќе зоврие, чајот се остава да отстои околу 10-15 минути, по што се цеди и се пие незасладен три пати на ден, секогаш свежо подготвен.

Еве за што се добри чајот и тинктурата од пченкарна свила:

  • Во алтернативната медицина, чајот од пченкарна свила се користи за висок крвен притисок и регулирање на нивото на шеќер во крвта. Во комбинација со магдонос, чајот од пченкарна свила е одличен диуретик и има функција да „крши“ камења во бубрезите.
  • Се користи за воспаление на уринарниот тракт, простатата и мочниот меур.
  • Лечи гихт
  • Помага во ублажување на менструалните грчеви и ПМС.
  • Чајот од свила за слабеење е едноставен и природен начин за слабеење. Има природни антиоксидантни својства и е добар диуретик, па ви помага да ги исфрлите токсините од телото, и да го исфрлите вишокот течност, а со тоа го забрзува метаболизмот и помага за слабеење, пченкарната свила против целулит се препорачува и за жените.
  • Се користи за нарушувања на крвните садови, особено кога станува збор за воспаление на вените, бидејќи ја помага циркулацијата на крвта и го намалува ризикот од тромбоза.
  • Одличен е за анемија. Има ефект на „прочистување на крвта“, па затоа е важен во случај на многу крвни заболувања.
  • Тој делува на црниот дроб и ги излачува акумулираните токсини.Докажано е дека ги намалува депресивните состојби и ги ублажува симптомите на Алцхајмерова болест
- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!