Брз ручек со колбаси: Сосот е толку кремаст и вкусен!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Брз и лесен, а сосот е толку кремаст и вкусен… и наместо колбас можете да користите што сакате… може да бидат пилешки гради, пушен врат, печеница, шунка, дури и свински коцки што ќе ги печете малку подолго, но јадењето ќе биде одлично!

Состојки:

  • 350 гр колбаси
  • 1 кромид
  • 1 лажица брашно
  • 100 мл масло
  • 200 мл павлака за готвење
  • 1 лажица сув зачин
  • малку магдонос, босилек, власец
  • малку сол и бибер
  • 300 гр тестенини по ваш избор
  • 500 мл вода

Подготовка:

Колбасот исечкајте го на прстени и испржете го на масло. Извадете го од маслото и додадете го исечканиот кромид и малку вода, па испржете го кромидот, оставете го да се пржи во маслото и кога ќе испари водата, а потоа додадете го брашното и мешајте неколку минути.

Истурете вода во садот, додадете тестенини и промешајте. Кога ќе зоврие, додадете го колбасот и неутралната павлака, како и сув зачин. Оставете на тивок оган да се готви и мешајте повремено.

- Advertisement -

Најдобро е да се работи во сад што не лепи. Кога тестенините се скоро готови и вишокот вода испарил, додадете зачини, пробајте, а доколку е потребно додадете малку сол и додадете прстофат бибер. Послужете веднаш топло.

Ако не јадете веднаш, тогаш немојте да ја правите со тестенини, бидејќи сосот и тестенините ќе се затегнат ако отстојат заедно па нема да изгледа убаво. Во тој случај, тестенините згответе ги одделно, па пред да ги послужите, натопете ги во врела вода, оставете ги да отстојат 5 минути и потоа исцедете ги.

И, сосот што го правите со пржење на колбасот, извадете го колбасот, испржете го кромидот и брашното, истурете 100 мл вода и неутрална павлака, а кога ќе зоврие, вратете го колбасот и оставете уште малку да врие.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!