Брзи путер лепиња – Вкусни, меки и воздушести!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Направете ги овие прекрасни пувкави лешиња кои потсетуваат на меки и нежни облачиња.

Состојки:

  • 480 гр брашно,
  • 220 гр павлака,
  • 200 мл вода,
  • 1 кесичка прашок за пециво (10 гр.),
  • 1 лажичка сол,
  • 1 лажичка масло.

За премачкување:

  • 100 гр растопен путер,
  • прстофат ситно сечкан магдонос.

Подготовка:

Павлаката, водата и солта се мешаат со маталка, па се додаваат брашното и прашокот за пециво. Тестото се замесува со рака, кое е малку лепливо.

- Advertisement -

Замесеното тесто прелијте го со една лажичка масло, па месете уште малку за маслото да се распореди насекаде.

На работната површина, како и на тестото посипете малку брашно и тестото поделете го на два дела. Расукајте го секој дел по малку, па исечете го на 5 еднакви дела, за да има вкупно 10. Од секој нов дел обликувајте топче. Наредете ги топчињата во чинија посипана со брашно и покријте ги за да не се исуши тестото. Оставете малку да отстои.

На работната површина повторно посипете го брашното и секое топче расукајте го на дијаметар од 10-12 см. Потоа се пече во тавче од двете страни по неколку минути додека не добие убава боја и убаво да нарасне.

Измешајте ги сечканиот магдонос и стопениот путер, а потоа исчеткајте ја секоја испечена лепиња. Најдобро е да ги јадете додека се топли!

Можете да ги јадете без прелив, но со прелив од путер тие се сто пати повкусни!

Во продолжение погледнете го видеото за подготовка на овие лепиња.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!