Брзински ѓувеч со колбас: Полесно и повкусно здравје!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Кога немате многу време за готвење прибегнете кон некои јадења кои се прават брзо и не бараат многу пари.

Состојки:

  • 1 кромид
  • 1 шолја златна мешавина
  • 1 пакување колбаси во вакум, три или четири парчиња во едно пакување
  • 1 рамна лажица сув зачин
  • 300 – 500 мл сок од домати, колку што имате
  • 2 шолји ориз
  • сол, бибер, лист од магдонос
  • 50 – 100 мл масло

Подготовка:

Исечкајте го кромидот, додадете го сувиот зачин, маслото и малку вода, па динстајте. Кога водата ќе испари, намалете ја топлината и пропржете го кромидот неколку минути.

Потоа додадете го зеленчукот што сте го одбрале и истурете вода да динста. Додека зеленчукот се вари, исечкајте го колбасот и измијте го оризот. Кога зеленчукот ќе зоврие, додадете го колбасот и варете околу 15 минути.

- Advertisement -

Потоа додадете го оризот и прелијте со сокот од домати. Ако има помалку сок, додадете уште една шолја вода. Намалете ја топлината на средно и доведете до вриење. Кога ќе зоврие, промешајте, видете го односот на водата и оризот. Треба да има 3 пати повеќе вода.

Гответе на средна топлина додека не испари вишокот вода. Некои сакаат да биде погусто, а на некои поретко, го регулираат кон крајот со додавање вода, или без додавање.Додадете сол, бибер и лист од јаглика. Промешајте уште малку и кога оризот ќе омекне, ручекот е готов бидејќи зеленчукот, како и колбасот, се веќе половина сварени.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!