Брза ПРИНЦЕС торта: Сладок десерт кој се прави набрзина!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Кога ви треба нешто брзо и кремасто оваа торта е правилното решение за вас.

Состојки:

  • 3 парчиња готов пандишпан (во форма на круг или коцка)
  • 100 гр шеќер во прав
  • 500 мл слатка павлака
  • 400 гр неутрална павлака
  • 200 гр чоколадо за готвење
  • 5 лажици масло
  • 5 лажици млеко (или по желба повеќе ако е густо)

Подготовка:

Пандишпанот одделете го на три еднакви делови. Најдобро би било да имате калап 30 х 20 см, плех за печење или нешто слично.  Најлесно се прави во калап, а потоа само се трга калапот, или во тава за печење, а потоа само ја превртувате тортата и ја тргате фолијата.

Измешајте павлака и шеќер во прав и изматете. Слатката павлака лесно изматете ја, како шлаг. Сега комбинирајте ги и слатката павлака и павлаката и изматете ги заедно. Ако случајно се згусне, слободно додадете малку млеко и измешајте.

- Advertisement -

Пандишпанот не треба да се потопува во млеко, тој е тенок и ќе впие влага. Во садот кој го спремивте за тортата, ставете фолија на дното и ставете 1 ред пандишпан.

Растопете го чоколадото со маслото, измешајте, потоа додадете го млекото и комбинирајте се. Се раствора во микробранова печка со загревање на тивок оган една минута, додека не се раствори. Нанесете една петтина од подготвениот фил врз пандишпанот.

Израмнете и потоа ставете половина од стопената чоколада, распоредете и ставете ја во фрижидер да се стегне. Кога ќе се зацврсти, за околу 10 минути, повторно премачкајте една петтина од фил, ставете го вториот ред пандишпан, повторно фил, ред чоколадо, почекајте да се зацврсти, потоа ставете го и третиот ред пандишпан што лесно можете да го премачкате со млеко.

По неколку часа свртете ја тортата наопаку на плех, а потоа долниот ред пандишпан, што е сега горе, премачкајте го со млеко и остатокот од филот, кој сега веројатно е затегнат, но лесно можете да го омекнете со малку млеко. Декорацијата е по желба, можете дополнително да изрендате чоколадите.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!