Брза и вкусна ВЕГАН вечера која сите ќе ја обожавате: Палачинки со спанаќ!

Вреди да се проба:

Ова е брз и лесен рецепт што ќе ги израдува пријателите кои се вегани, но и сите што се грижат за своето здравје!

Состојки:

  • 150 гр брашно од леблебија
  • 60 гр пченкарен скроб
  • 60 гр свеж спанаќ
  • 260 мл вода
  • половина лажичка сол

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте. Додавањето вода ја регулира густината на смесата.

- Advertisement -

Истурете половина голема лажица од смесата на загреана тава и печете околу 2 минути, од двете страни, исто како и обичните палачинки.

Уживајте во овие здрави и вкусни палачинки!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!