Брза АПЕТИТКА – Овој рецепт за апетитка го заслужува вашето целосно внимание!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Иако апетитката, лутеницата и лутиjката навидум се многу слични, сепак се разликуваат според рецептот и се приготвуваат на различен начин. Овој рецепт за апетитка е наменет буквално за сечиј вкус, а воедно е многу лесна и едноставна за подготвка.

Резултатот е прекрасен – деликатесна апетитка за во претстојните зимски денови.

Потребни состојки:

  • 2 кг домати
  • 1 кг црвен пипер
  • 1 главица лук
  • 1 чаша шеќер ( чаша за чај од 200 мл.)
  • 1 чаша масло
  • 1 чаша оцет
  • 3 лажици сол
  • 1/2 лажичка црн бибер

Начин на подготовка:

Најпрво се приготвуваат доматите и пиперот. Доматите се мелат на ситно, се пасираат или се блендираат со блендер. Добиеното доматно пире се прецедува, за да се оддели семето и се става смесата во тенџере на оган, да врие се додека се згусти. Во меѓувреме се печат пиперките и се лупат. Потоа се сечат на лентички.

- Advertisement -

Магдоносот и лукот се чистат и се сецкаат на ситно.

Во посебен сад за готвење се додаваат маслото, оцетот, шеќерот и солта и се остава да зоврие смесата. Откако ќе зоврие во смесата се додава подготвенте сечкнаи пиперки и се оставаат да се варат околу 5 минути. Потоа се додава и згустеното доматно пире и ситно сецканиот магдонос и лук.

Се готви кратко колку да се соедини смесата убаво и потоа се трга од оган, апетитката е спремна за да се собере во тегли.

Наполнете ги претходно подготвените тегли, убаво затворете ги со капачиња и ставете ги во шерпа. Додадете вода во шерпата и ставете ја на оган, оставете да се вари апетитката околу 5-10 минути.

Пријатен апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!