БРАЗИЛСКИ ЛЕБ од ПЧЕНКА: Се прави без квасец, а сите состојки измешајте ги во блендер!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Лебот од пченка лесно се прави и не се чека да нарасне.

Бразилскиот пченкарен леб се подготвува многу едноставно и брзо. Нема квасец и затоа нема чекање тестото да нарасне, веднаш го печете. Толку е мек и сочен што може да се јаде како колач, а поздрав е и од обичниот бел леб. Чувајте го завиткан во памучна крпа, за да може да „дише“, а ќе остане свеж неколку дена.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 450 гр пченкарно брашно
  • 200 мл млеко
  • 100 мл масло
  • 1 лажичка прашок за пециво
  • 1 лажичка шеќер
  • прстофат сол

Подготовка:

- Advertisement -

Во блендерот ставете ги јајцата, маслото, пченкарното брашно, солта, прашокот за печиво, шеќерот и на крај прелијте го млекото. Добро измешајте додека не се соединат сите состојки. Ако немате блендер, изматете ги состојките со миксер.

Квадратен калап за печење премачкајте со малку масло, па истурете ја добиената смеса. Загрејте ја рерната на 180 степени и печете околу 40 минути.

Користете го трикот со чепкалка за да проверите дали лебот е целосно испечен. Кога е готов, извадете го од рерна, оставете го да се излади, а потоа чувајте го завиткан во памучна ткаенина или платнена кеса.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!