БОЗА: Неправедно заборавен напиток од детството, кој го ЗАЈАКНУВА ИМУНИТЕТОТ

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Денес, малку подзаборавена кај нас, бозата е популарна низ балканските земји. Исклучително е здрава, и го зајакнува имунитетот.

Бозата потекнува од Турција, од времето на Отоманската империја, а се верувало дека овој пијалок, стар повеќе од илјада години, му носи сила на телото.

Бозата е природен, здрав и оживувачки пијалок полн со витамини.

- Advertisement -

Богата е со витамини А, Б и Е, како и со железо. Содржи и голем број на корисни бактерии, па особено е добра за спортистите, трудниците, мајките …

Рецептот за боза е едноставен и можете да го подготвите дома.

Потребни состојки:

  • 500 грама непросеано пченкарно брашно
  • 5 литри млака вода
  • 20 грама квасец
  • 500 грама шеќер

Подготовка:

Во поголема шерпа ставете го пченкарното брашно, додадете 5 литри вода и оставете да преноќи.

Наутро ставете го садот на шпорет и варете два часа со повремено мешање. Тргнете го садот од шпоретот и оставете да отстои неколку часа.

После тоа во смесата измешајте го квасецот измешан со малку млака вода и оставете го да „преноќи“ до следниот ден. Следниот ден процедете ја течноста низ газа и додадете шеќер.

Напитокот изладете го и по желба украсете со мелен цимет. Бозата поради вриењето треба да се чува во фрижидер, а се предлага да ја направите количината за која сте сигурни дека ќе ја испиете.

Извор: Zivotenstil

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!