Богат и сочен ручек: Телешко во сос од сино сирење и крем павлака!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Недела е ден за најблиските, ден за семејството. Нешто што го поврзува семејството е токму заедничкиот неделен ручек. Направете богат и сочен ручек.

Состојки:

  • 1 кг говедско филе
  • 125 мл теријаки сос
  • 125 мл црвено вино
  • 2 чешниња лук
  • 110 гр сино сирење, распарчено
  • 5 лажици мајонез
  • 150 мл крем кисела павлака
  • 1 и ½ лажичка Ворчестер сос

Подготовка:

Ставете го телешкото месо во сад. Измешајте сос од теријаки, црвено вино, лук. Промешајте и прелијте го месото. Оставете да се маринира месото во фрижидер 30 минути до 1 час. Загрејте ја рерната на 230 степени.

- Advertisement -

Ставете го месото во сад за печење а потоа во загреана рерна. Печете околу 15 минути. Намалете ја температурата на 180-190 и печете уште 40 минути или до посакуваниот степен на печење. Оставете го месото да одмори 10 минути откако ќе го извадите од рерна.

За да го подготвите сосот со кој ќе го прелиете печеното месо, загрејте ја тавата на средна топлина. Во неа ставете и измешајте сино сирење, мајонез, кисела павлака и Ворчестер сос. Измешајте се добро додека не се изедначи. Послужете го месото прелеано со сосот.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!