Богат и вкусен семеен ручек: Јагнешко месо зготвено во млеко!

Вреди да се проба:

За сите љубители на месо, ви даваме предлог за одличен семеен ручек со јагнешко месо. Во млекото, јагнешкото ќе добие нов, целосно сочен вкус, а компирот дополнително ќе го заврши јадењето.

Овој вкусен и силен оброк е идеален избор за семејна прослава или собир на пријатели. Друга предност е тоа што е многу лесно да се подготви. Уживајте!

- Advertisement -

Состојки:

  • 2 кг јагнешко месо
  • 2 литри млеко
  • 2 кг компири
  • сол, бибер, магдонос

Подготовка:

Подгответе го месото со одвојување на истото од коските. Ставете сад и истурете го млекото. Нема потреба да се покрива со капак, за да не зоврие млекото. Така јагнешкото во млеко гответе го околу еден час.

Додека готвите, исечете ги компирите и наредете ги на дното на плехот за печење. Вареното јагнешко месо наредете го врз компирот, додадете зачини по вкус, а потоа прелијте го со млекото во кое се готвеше. Печете во рерна покриена околу еден час.

Оставете да се пече последните неколку минути без капак.

Најдобро е да се јаде топло јагнешко месо.

Пријатно!

- Advertisement -spot_img

Последни рецепти

- Advertisement -spot_img

Повеќе рецепти

- Advertisement -spot_img
error: Содржината е заклучена!