Богата баклава со ореви: Оригинален рецепт!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

И децата и возрасните ја сакаат, лесно се подготвува, може да стои во фрижидер неколку дена без да се расипе… Постојат многу причини да се направи баклава. Ако не сте сигурни кој рецепт да го следите, еве го оригиналниот рецепт што ни доаѓа од срцето на Босна, каде можете да јадете на празници, но дури и во обични денови не можете да се замислите без оваа слатка!

Состојки:

  • 1 кг готови кори за баклава
  • 900 гр мелени ореви
  • 100 гр грубо сецкани ореви
  • 150 гр шеќер
  • 250 гр путер
  • 100 мл масло

Шербет:

  • 1 кг шеќер
  • 600 мл вода
  • сок од 1 лимон.

Подготовка:

- Advertisement -

Подгответе го шербетот – истурете го шеќерот во тенџерето и прелијте го со вода (така што водата ќе биде два прста над шеќерот). Гответе околу 20 минути на силен оган, можеби помалку, шербетот не треба да биде премногу густ. Густината треба да биде помеѓу сируп и вода. Во варениот прелив додадете сок од лимон. Оставете го да отстои, бидејќи шербетот мора добро да се излади пред да ја прелиете баклавата.

Исечете ја кората во големина на плехот за печење во кој ќе се пече баклавата. Растопете го путерот на тивок оган, внимавајте да не ја смени бојата и измешајте го со масло. Прво, ставете три кори во тавата, кои треба да се премачкаат со путер и масло (оваа смеса нека биде топла, ова ќе и даде крцкавост на кората), па ставете ги сите исецкани ореви на првите три кори.

Над него ставете две кори, па намачкајте мешавина од путер и масло (може да ја ставите смесата и на секоја кора), па посипете ги со мелени ореви, кои претходно сте ги измешале со 150 грама шеќер. Повторете го процесот додека не го потрошите материјалот.

На крај, покријте ја баклавата со три кори со тоа што ќе ја премачкате секоја, по ставањето, со путер, освен последната. Пред сечење, притиснете ја баклавата со дланките и израмнете се. Потоа, баклавата се сече во форма на дијамант.

Ставете  во рерна, прво десет минути на 190 степени, додека не добие светло-кафеава боја, а потоа намалете и печете 45 минути на 150 степени. Ако мислите дека ќе биде премногу темно, покријте го со алуминиумска фолија и продолжете со печење.

Проверете дали е печена со боцкање на баклавата со вилушка и проверете дали е испечено и дното. Истурете го ладниот прелив врз врелата баклава и притиснете со плех за печење или плех за да ја израмните кората. Баклавата не треба да се притиска повеќе од десет минути. Баклавата е најдобра кога се остава еден ден или два, на ладно место.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!