БЕЛ-МАШ : Вкусен традиционален рецепт стар 200 години!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Бел-маш е пастирски специјалитет што се подготвувал на балканските простори со векови. Ова едноставно, но вкусно јадење се прави според рецепт стар 200 години!

Подготовката на вкусните традиционални јадења е карактеристика на скоро сите наши краеви. Во зависност од регионот и начинот на подготовка, сепак може малку да се разликува.

Покрај вкусот и аромата, овој специјалитет има интересно име.

Зборот бел, асоцира на бојата на белото сирење и млеко, додека зборот маш го поврзувале со маж кој ја претставува јачината на ова јадење. Како што тврдат древните искази, ова јадење дава сила и виталност. Има такви преданија кои велат дека терминот ”белмаш” значи сопруг кој го обелил образот и се оженил, затоа се сметало како основна храна на младоженецот.

- Advertisement -

Ова традиционално јадење со специфичен вкус и едноставни состојки, сеуште се прави во некои домаќинства. Иако е потребно само урда и брашно, за да се направи овој специјалитет, не секој може да успее да го направи.

Сепак квалитетот на домашните состојки, искуството и рецептот што се чува и пренесува со години, се клучни за вкусот на јадењата што претставуваат уникатно наследство.

Ви го претставуваме овој стар рецепт кој со години бил секојдневен оброк на балканските пастири.

За подготовка на Бел-Маш, потребно е да имате домашна свежа урда, да не биде постара од два дена… Се запржува со малку пченкарно или пченично брашно.

Потребни состојки:

  • 600 гр. несолена свежа урда
  • 100 гр. пченично бело брашно Т-500
  • 50 гр. пченкарно брашно
  • 0,5 лажичка сол
  • масло по потреба

Начин на подготовка:

Најпрво ставете ја урдата во длабока тава, за пржење, со малку масло и оставете на тивок оган да се загрее.

Мешајте со дрвена лажица и кога урдата ќе започне да се готви и да се топи, постепено додавајте го брашното со постојано мешање. Мешајте околу 15-20 минути, додека масата не се оддели од садот. Додадете сол по вкус.

Кога масата ќе почне да се одделува од садот и се одделува маснотијата, тогаш се прави бел-маш.

Сервирајте со кисело млеко или сезонска салата.

За подобар вкус, наша препорака е да поросите со толчена сува пиперка.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!