Без јајца и масло: Најлесен рецепт за похован карфиол со крцкава кора!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Во гастрономските кругови, карфиолот е многу популарен во последниве години и се служи како предјадење во многу ресторани.

Карфиолот е исклучително флексибилен зеленчук што може да се подготви на различни начини. Се додава во супи и чорби, се користи за правење пире, па дури може да се претвори во ориз и тесто за пица.

Ова јадење е многу лесно да се подготви во вашиот дом, а наместо класичното со јајца и бело брашно, ние ви нудиме малку поинаква алтернатива со брашно од леблебија.

Состојки:

  • 400 гр свеж карфиол
  • 200 гр трошки од леб
  • 50 гр брашно од наут
  • 10 лажици вода
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 лажичка ким
  • 1 лажичка лук во прав
  • сол и бибер по желба

Подготовка:

- Advertisement -

Загрејте ја рерната на 200 степени Целзиусови. Исечете ги китките од карфиол на парчиња со големина од околу 1-2 сантиметри. Измијте ги и исушете ги.

Во сад измешајте го брашното од леблебија со вода и сок од лимон. Додадете сол и бибер по желба. На чинија, измешајте ги лебните трошки со малку сол, ким и лук во прав.

Потопете го измиениот карфиол во смесата со брашно од леблебија, па превртете го во трошките за да ја покриете целата површина. Повторете го процесот додека не ги потрошите сите состојки.

Ставете го карфиолот подготвен на овој начин на хартија за печење и ставете го во загреаната рерна 30 до 40 минути додека зеленчукот не се омекне и обвивката стане крцкава. На половина пат од печењето, свртете го карфиолот на другата страна. Послужете со сос по желба.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!