Без печење, за помалку од 30 минути: Ледена коцка со кокос!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Сакате да јадете нешто слатко, немате идеја што може да биде тоа? Пред вас е вистинскиот рецепт за брза подготовка на вашата омилена крем-торта. Ледена коцка е фино, сочно, кремасто задоволство што дури и децата го обожаваат!

Состојки:

  • 300 грама мелени бисквити
  • 200 грама рендано чоколадо
  • 100 мл млеко

Бел фил:

  • 500 мл млеко
  • 80 грама гриз
  • 100 грама шеќер
  • 200 грама кокосово брашно
- Advertisement -

Глазура:

  • 100 мл слатка павлака
  • 100 грама чоколадо
  • 40 грама путер

Подготовка:

Најпрвин за првиот слој измешајте мелени бисквити, рендано чоколадо и 100 гр млеко и ќе го добиете првиот слој. Ставете го во садот кој сте го подготвиле за колачот.

Потоа за вториот слој згответе гриз и шеќер во млеко и додека смесата е топла, додајте го кокосовото брашно и добро промешајте. Ставете ја оваа смеса преку првиот слој.

Стопете 100 мл слатка павлака и 100 грама чоколадо со 40 грама путер. Оладената смеса прелијте ја со чоколадна глазура. Откако колачот ќе се излади преку ноќ, ќе биде цврст и лесно ќе го исечете.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!