БЕЗ месо, но феноменален вкус: Гулаш кој ви помага да изгубите тежина и го намалува холестеролот!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Дури и ако не можете да замислите оброк без месо, здравствените придобивки од оваа храна ќе ве натераат да се предомислите.

Мешунките со уникатен вкус имаат корисен ефект врз здравјето: тие се добар извор на протеини, го намалуваат холестеролот, го стабилизираат нивото на шеќер во крвта и, поради долгото чувство на ситост, производите што им помагаат да ослабат. Поради сите позитивни ефекти, ви препорачуваме наместо месо, да подготвувате гулаш со наут.

Состојки:

  • 200 гр сурова леблебија
  • 1 среден кромид
  • 1 морков
  • малку корен од ѓумбир
  • половина лажичка кари
  • половина лажичка куркума
  • 2 лажици брашно
  • сол, бибер

Подготовка:

Оставете го наутот во тава со ладна вода преку ноќ. Исечете го кромидот и морковот на коцки, а потоа пржете ги околу 5 минути во малку маслиново масло и вода. Додадете литар и половина вода и исцеден наут. Додадете бибер и вријте на средна температура околу половина час.

- Advertisement -

По 30 минути, изрендајте го ѓумбирот, додадете кари и куркума. Истурете го брашното во сад, додадете ладна вода и добро измешајте. Истурете во тенџере и оставете го да зоврие. И вашиот гулаш е подготвен.

Добар апетит!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!