Безвременски десерт КАДАИФ: Еве како да подготвите традиционален деликатес!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овој традиционален деликатес се подготвува во најсвечени прилики. Сепак, рецептот е многу едноставен и се користат неколку едноставни и претежно лесно достапни состојки, а подготовката не вклучува никакви процедури што бараат многу.

Состојки:

  • 500 гр суров кадаиф
  • 200 гр путер
  • 100 гр ореви и суво грозје
  • 500 гр шеќер
  • 1 литар вода
  • ванилин шеќер
  • лимон

Подготовка:

Половина од суровиот кадаиф се реди во тава премачкана со путер. Ставете ореви, суво грозје и тенки парчиња путер врз него па повторно ставете кадаиф одозгора односно тој што ви преостана. Ставете го подготвениот кадаиф во рерна и печете. Печете на 200 степени додека не добие жолтеникава боја.

- Advertisement -

За тоа време, подгответе го преливот. Треба да ставите 500 гр шеќер во 1 литар вода и да готвите. Кога ќе зоврие, извадете ја пената со лажица и оставете ја да зоврие додека не добиете шербет со средна дебелина на кој треба да додадете сок од лимон или парче лимон и ванилин шеќер.

Кога е готов кадаифот треба да биде полу изладен и прелијте го со скоро изладен шербет. Ниту кадаифот ниту шербетот не треба да бидат жешки. Изладениот кадаиф се сече на коцки.

Уживајте!

- Advertisement -

Последни рецепти

Домашен леб како од пекара, рецепт од познатиот готвач – крцкав однадвор, внатре мек како душа

Славниот британски пекар и слаткар Пол Холивуд откри рецепт, но и низа совети за најдобар домашен леб, кој е доволно крцкав однадвор, а сепак...

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!