БАНИЦА СО СИРЕЊЕ: Рецептот на баба ми!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Баница е традиционално пециво. Се состои од виткано или распоредено во слоеви кори со фил. Најчесто се пече во рерна.

Има разновидни филови – претежно сирење или урда, со или без додавање јајца. Баницата може да се направи со зеленчук, месо и овошје.

Состојки:

  • 500 гр брашно
  • 100 мл масло
  • 5 јајца
  • 10 мл. оцет
  • 250 гр сирење
  • 1 прстофат сол
  • 200 мл. вода

Подготовка:

Брашното просејте го двапати, па додадете јајце, оцет и млака вода за месење тесто. Тестото поделете го на 15 топчиња. По половина час секое топче расукајте го во тенка кора со пречник од околу 15 см.

- Advertisement -

Корите посипете ги со масло, освен две. Од 7 кори се расукува една голема кора која се става во подмачкан плех така што рабовите ќе бидат надвор од плехот. Овој слој се посипува со фил направен од издробено сирење и изматени јајца.

Од преостанатите 8 кори се расукува втората голема кора, која се витка преку филот. Краевите надвор од плехот намотајте ги по должината на работ на плехот. Баницата попрскајте ја со преостанатото масло печете на умерено висока температура додека не порумени. Готовата пита попрскајте ја со ладна вода и спокријте ја со крпа до сервирање.

Пријатно!

- Advertisement -

Последни рецепти

АЈЛЕ – НАЈСТАРОТО ТУРСКО СЛАТКО: Направете си домашно кафе и послужете ја оваа слатка торта!

Ајле, меко турско слатко на кое никој нема да може да одолее, се подготвува многу брзо и лесно. Турските колачи одлично се комбинираат со домашното...

ПОДВАРОК СО СВЕЖ СВИНСКИ ВРАТ: Најдоброто зимско јадење кое се подготвува едноставно и лесно!

Подварок со свежо свинско месо е совршено зимско јадење, калорично и здраво Ако го совладавте подготвувањето слатка зелка, време е да научите како да направите...

ПОСНА САЛАТА: Совршено мезе кое може да го замени главниот оброк во деновите на постот!

Прекрасна салата која го менува оброкот, а воедно да пробате нешто ново што би можело да послужи како мезе за Свети Никола. Денот на Свети...

ПИЦА ОД СТАР ЛЕБ: Никогаш не било побрзо и полесно да се добие оброк што го сака целото семејство!

Доколку не знаете да го користите стариот леб, наш предлог е да направите брза пица Нема кој не сака пица, а ако често ви останува...

Пица кифлички : Наједноставен рецепт, вкусни и меки „како душа“

Доколку барате рецепт за меко и вкусно пециво, ова е вистинската работа за вас! Направете ги овие кифлички и уверете се сами. Тестото е...
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!