Бавно печен МАРИНИРАН КРОМИД: Вкусната арома ќе ви ја наводени устата!

Вреди да се проба:

СЛАТКИ ПЛЕТЕНКИ: Домашни печива кои ќе ве натераат да заборавите на пекарата – се топат во уста!

Симпатична домашна плетенка е идеален начин да го започнете денот. Слатки со чаша јогурт не потсетуваат на грицки во училишниот двор и безгрижно детство. Сега...

Рецепт од ПРОФЕСИОНАЛЕН ГОТВАЧ: Киселете зелка со овие мини трикови и ќе ви трае до лето нема да се расипе!

Ако забележите дека киселењето зелка не ви успева и почнува да оди кон лошо, следете ги овие чекори и ќе ја зачувате секоја главица...

Стар РЕЦЕПТ за „најздрава САЛАТА“: Само така можете да ги зачувате СИТЕ витамини од зеленчукот во туршијата

Ако сте љубител на кисела туршија, задолжително одвојте време да ја направите „најздравата салата на светот“. Ако веќе сте совладале како да киселите зелка, време...

Плескавици од КОМПИРИ ПОЛНЕТИ СО СИРЕЊЕ: Евтино јадење со крцкава и златна кора!

Никогаш побрзо до вкусен оброк. Парчињата од компир полнети со сирење се евтин и едноставен рецепт што можете да ги јадете сами или како прилог...

Овие маринирани бавно печени кромиди добиваат мека и кремаста внатрешност и се карамелизираат однадвор, печени во сос од вински оцет, кафеав шеќер и зачини. Најдобро ако е маринирано преку ноќ. И не ви треба посебна пригода за да ги направите.

Состојки:

Маринада:

  • 1 чаша вода
  • 1 чаша оцет вински
  • 2 лажици кафеав шеќер
  • 1 лажиче свеж рузмарин исецкан
  • 1/2 лажиче сол
  • 1/4 лажиче црн пипер
  • 4 големи бели или жолти кромиди
  • магдонос

За печење:

  • 4 лажици путер/маргарин
  • 1 лажиче свеж рузмарин сецкан

Подготовка:

- Advertisement -

Измешајте ги состојките од маринадата во мал сад и истурете во сад за печење што ќе ги собере сите 8 половини кромид, во зависност од големината на кромидот.
Исечете го крајот на кромидот и исечете го хоризонтално заедно со лушпата која ќе го заштити при печење и ставете ја широката страна надолу во маринадата. Маринирајте преку ноќ покриено во фрижидер.

Загрејте ја рерната на 200 степени Ц. Превртете го кромидот во маринадата и легнете го на другата страна. На површината на секој кромид ставете по едно парче маргарин или путер и посипете одозгора врз целиот кромид со исецканиот рузмарин.

Печете ги откриени во рерна 1 час или додека не поруменат и свртете ги еднаш или двапати за време на печењето. Извадете го од рерна кога е готово и со лажица посипете со сосот врз кромидот и посипете го со сецкан магдонос или повеќе свеж сецкан рузмарин. Пред јадење отсранете ја лушпата.

На здравје!

- Advertisement -

Последни рецепти

ЈАГОДИ ОД ЦВЕКЛО со фил: Декоративна салата за прослави!

Направете салата јагоди од цвекло со фил. Оваа кулинарска идеја освен што е убава е и доста вкусна. Рецептот вклучува и малку лук, кој може...

ПОСНА САЛАТА СО МАКАРОНИ И ПЕЧУРКИ: Тестенините се натопени во сок од печурки, а печениот сусам им дава посебен вкус!

Посна салата со макарони може да се јаде како оброк или да се служи како мезе за прослава. Доколку смислувате мени за Свети Никола или...

СВЕТИНИКОЛСКИ ГРАВ СО ЗАПРШКА БЕЗ БРАШНО: Се служи во чинија со риба и е превкусен!

Направете го највкусниот грав за Свети Никола. Знаеме како треба да изгледа една маса за славење. Прво доаѓа мезето, главното јадење, а потоа колачите. Наближува...

НАЈУБАВАТА ПОСНА ТОРТА СО ПЛАЗМА, ЧОКОЛАДА И КОКОС: Мали залаци кои први ќе исчезнат од трпезата!

Доколку оваа година го славите Свети Никола, ви предлагаме торта со кокос, чоколадо и плазма. Чоколадото, кокосот и бисквитите се добитна комбинација на состојки при...

ПОХУВАНИ МАСЛИНКИ: Необично посно мезе ќе биде хит на трпезата!

Ви предлагаме да додадете посно мезе што освојува од првиот залак. Невообичаено и интересно мезе е секогаш добар начин да се покажете како одлична домаќинка....
- Advertisement -

Повеќе рецепти

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!